Добрий день! Тема уроку: "Легка атлетика"

Сьогодні на уроці повторюємо:

- легкоатлетична естафета;

- потрійний стрибок;

- метання молоту.

 

ЯК ЗАВЖДИ СПОЧАТКУ РОЗМИНКА



ЕСТАФЕТА

Естафета - слово запозичене, яке прийшло зфранцузької мови. Спочатку цим терміном позначалася спеціальна посилка гінця (нарочного) з терміновим повідомленням, пізніше - кінна пошта. Тобто щось передавали на відстані, і робили це максимально швидко.

суть естафети

легкоатлетична естафета


Види легкоатлетичної естафети

«Спринтерські» мають свої підвиди - кількістьучасників завжди 4, а дистанції різні - по 100, 200 і 400 метрів для кожного спортсмена. Є літні та зимові спринтерські забіги, чоловічі та жіночі, що проводяться на стадіоні і в приміщеннях. Всі вони обумовлені в міжнародних документах. Спринтерські дистанції - саме цей вид легкоатлетичних естафет включений в програму літніх Олімпійських ігор, у чоловіків з 1912, а у жінок - з 1972 року. Набагато рідше, але з фіксацією світових рекордів проводяться легкоатлетичні естафети на середніх дистанціях - 4х800 і 4х1600 метрів.

традиційна легкоатлетична естафета

Змішані естафети тому так і називаються, щодистанції у них різні, наприклад, 200 + 100 + 100 + 400. Додаткове назву «шведська» така естафета отримала через те, що довгий час проводилася в Стокгольмі, на етапі серії Гран-Прі. Біг по шосе на довгі (марафонські або подібні до них) дистанції, які діляться на відрізки довжиною від 3 до 12 кілометрів, називається екіден.

Під час естафет спортсмени не повинні залишативиділеного їм коридору або користуватися якимись хитрощами. За це будь-який з них може бути дискваліфікований. Якщо учасник втратить паличку, він може підняти її і бігти далі, це відіб'ється тільки на часі.

Естафетна паличка завжди стандартна - довжина 30 см, вага 50 грамів.


ПОТРІЙНИЙ СТРИБОК

Потрійний стрибок є складним видом легкої атлетики і у відповідності з правилами виконуються три послідовні стрибки по прямій лінії. Перший стрибок виконують з поштовхової ноги з приземленням на неї – «скок». Другий стрибок  виконують як стрибковий крок з приземленням на махову  ногу  – «крок». Третій стрибок у довжину маховою і з приземленням на обидві ноги – «стрибок».

Довжина стрибка залежить від швидкості польоту (що залежить від швидкості розбігу) і кутів вильоту після кожного відштовхування. Звичайно, в потрійному стрибку самим довгим є «скок» – близько 78% всього стрибка; довжина «кроку» складає близько 29,5% і «стрибок» – 32,5% всього результату.





МЕТАННЯ МОЛОТУ 

Метання молота — легкоатлетична дисципліна, яка полягає в метанні спеціального спортивного снаряда — молота — на дальність. Вимагає від спортсменів сили й координації рухів. Проводиться в літній сезон на відкритих стадіонах. Належить до технічних видів легкоатлетичної програми. Метання молота — олімпійська дисципліна легкої атлетики (у чоловіків — з 1900 року, у жінок — з 2000 року).

Метальний молот — снаряд для кидання. Складається з металевого ядра з тросом та ручкою, що кріпиться на кінці троса для того, щоб спортсмен міг тримати снаряд руками. Довжина молота у чоловіків — 117—121,5 см, вага — 7,265 кг (= 16 фунтів). У жінок довжина 116—119,5 см, вага — 4 кг. Вага метального молота дорівнює вазі ядра. Перед метанням спортсмен проводить розминку, виконує технічні вправи, розігріває м'язи. Після розминки учасник змагань заходить у метальний круг, загороджений високою міцною сіткою.

Проте, сітка відсутня у місці, де молот вилітатиме в сектор. З роками ширина сектора все зменшується у зв'язку із небезпекою, яку становить даний вид спорту для глядачів та суддів, а також для інших спортсменів.

Під час змагань учасники заходять в сектор по черзі, виконуючи певну кількість спроб, що залежить від виду змагань та від їх етапу. Це може бути 3, 4 або 6 спроб.

Зазвичай спортсмен виконує 3 попередні розкручування (рухи по колу руками) і наступні 4 кола, рухаючись на одній нозі навколо своєї осі. В період проходження кожного кола спортсмен ставить іншу ногу на землю, відштовхуючись від поверхні й таким чином швидкість обертання з кожним колом зростає, як і умовна вага молота, яка збільшується через відцентрову силу. На останньому колі учасник виконує фінал спроби, додаючи ще більших зусиль і метає молот у сектор. Спроба буде зарахована тільки тоді, коли снаряд впаде в зону сектора, а спортсмен вийде з круга після падіння снаряду, не заступивши за метальний круг і вийшовши із задньої частини круга.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу