Добрий день! Тема уроку: "Легка атлетика"


- Бар'єрний біг;

- Легка атлетика в Україні.


Спочатку як завжди загально-розвивальні вправи


ПЕРЕХОДИМО ДО ОСНОВНОЇ ТЕМИ

Бар'єрний біг

Бар'єрний біг належить до групи швидкісно-силових видів легкої атлетики. Умови виконання бар'єрного бігу диктуються стандартною розстановкою і висотою бар'єрів. Різна висота бар'єрів на 110 м у чоловіків і на 100 м у жінок ставить різні вимоги до техніки. Критерієм оцінки техніки бар'єриста може служити різниця результатів на бар'єрній і рівній їй за довжиною гладкій дистанції.


Дистанції змагань

У змаганнях спортсмени повинні подолати такі дистанції бар'єрного бігу:

  • 60 метрів разом з бар'єрами (проводиться в манежах);
  • 100 метрів - длі жінок, і 110 метрів - для чоловіків;
  • 400 метрів з бар'єрами (проводиться на відкритих стадіонах).

Коли проводяться забіги на 400 метрів для чоловіків, відстань між бар'єрами становить 35 метрів, а висота одного бар'єру - 0,914 метра, для жінок відстань така ж, а висота - 0,762 метра.

Бар'єрний біг з маленькою дистанцією проводиться на прямих треках, а з відстанню в 400 метрів - по круговому треку. Кожен атлет біжить по своїй доріжці, не перетинаючи її кордону. Перепони розташовуються на однаковій відстані так, щоб опори прямували в бік лінії старту. Знести бар'єр можна з навантаженням масою в 4 кілограми.

Старт і розгін

У легкій атлетиці бар'єрний біг починається зі старту в низькій стійці. Коли подається команда "Увага!" ", атлет повинен підняти тазостегнову частину до рівня вигод. Старт бігуна завжди відбувається тільки після сигналу «» Марш! «». За перші 4-5 кроків спортсмен повинен встигнути вирівняти своє тіло, а далі вже нормально бігти. Найефективнішим вважається стрибок у тих атлетів, які мають центр маси паралельно поперечині. Завершується етап стартового розгону після підняття махової ноги, яка атакує перешкоду.

Перший бар'єр

Суттю бар'єрного бігу є не стрибок через перепони, а подолання перешкоди. Рухи атлета проводяться не у верхньому, а в передньому напрямку. Кожен бар'єр береться відповідно до єдиної техніки, розділеної на кілька підетапів:

  1. Атака. Щоб атакувати, атлет піднімає махову ногу, згинаючи її в коліні, а потім випрямляє гомілку, направляючи п'яту вперед. При цьому стегно розташовується в паралельній площині горизонталі, а корпус і голова тримаються строго на одній лінії.
  2. Поперечина. У переході через поперечину спортсмену потрібно підняти зігнуту в колінному суглобі ногу, якою здійснюється поштовх, і розтиснути гомілкостоп. Махова нога прямує вниз, махова рука - назад.
  3. Сходження. В останньому підетапі бар'єриста перекатом ставить махову ногу на п'яточну опору з шкарпетки, тримаючись при цьому на відстані 130 сантиметрів від бар'єру. Тут дуже важливо тримати рівно корпус, не нахиляючи його вперед.

Пройти навчання бар'єрного бігу може далеко не кожен спортсмен-початківець. Мало кому вдається правильно пройти перший бар'єр, тому люди просто розчаровуються в своїх силах і закидають цю справу. Для професіоналів же проходження бар'єру не представляє ніякої складності.

Основна дистанція

Довжина дистанції, а також кількість перешкод визначаються з розрахунку в три бігових кроки, здійснюваних спортсменом між бар'єрами. Перший з них є найкоротшим, другий - максимально довгим, третій же - це підготовка перед стрибком.

Завдяки методиці навчання бар'єрного бігу можна навчитися правильно розраховувати кроки при бігу і нахиляти корпус. Весь забіг проводиться з переднім нахилом тіла. Тут дуже важливий ритм, який забороняється порушувати навіть при зачіпанні перешкоди. Правила свідчать, що проносити ноги збоку поперечини або навмисне зачіпати бар'єр забороняється.

Фініш

Заключний етап починається після закінчення взяття спортсменом останньої перешкоди. Фінішувати можна кількома способами:

  • бічний фініш (атлет трохи повертає тулуб, виносячи вперед праве плече);
  • кидок грудьми (бар'єриста нахиляє тулуб вперед, відводячи руки назад, коли досягає останніх метрів дистанції).

Правила і світові рекорди

Правила змагань з бар'єрного бігу мають деякі схожості з легкоатлетичним спринтом. Єдина різниця - наявність бар'єрів. Відстань між ними і їх висота відрізняються за статевими ознаками спортсменів, як це описано на початку статті.

Правилами забороняється проходити перешкоду такими способами:

  • проносити ногу поза бар'єром;
  • оббігати збоку;
  • проходити під перешкодою.

На результат не впливає кількість збитих бар'єрів - вони лише уповільнюють учасника змагань.

За весь час проведення змагань рекордсменами стали:

  1. Аріс Меррітт (110 метрів за 12,80 секунди).
  2. Йорданка Донкова (100 метрів за 12,21 секунди).
  3. Кевін Янг (400 метрів за 46,78 секунди).
  4. Юлія Печенкіна (400 метрів за 52,34 секунди).



Легка атлетика в Україні


Легка атлетика в Україні

Україна традиційно одна з провідних націй в легкій атлетиці. На останній, пекінській Олімпіаді, українські спортсмени здобули 5 медалей, серед яких золота медаль Наталі Добринської в десятиборстві. Українським спортсменам належать світові рекордиСергій Бубка є власником захмарного світового рекорду в стрибках з жердиною, Інесі Кравець належить світовий рекорд у потрійному стрибку, Юрію Сєдих — в метанні молота, а українська багатоборка Наталія Добринська володіє світовим рекодом в п`ятиборстві. Розвиток легкої атлетики в Україні має також чимало проблем, зв'язаних із застарілою інфраструктурою, нестачею фінансування, старінням тренерських кадрів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу