Легка атлетика 8 клас
Доброго дня! Тема нашого уроку "Легка атлетика"
Систематичні заняття фізичними вправами підвищують концентрацію, лабільність і динамічність нервових процесів, що зумовлює ефективний вплив на розумову діяльність. У сучасному світі з’явилися певні перепони для поширення фізичної культури та спорту, це і недолік фінансування, і малорухливий спосіб життя, не кажучи вже про відсутність реклами фізичної культури та спорту. Сучасна молодь часто не має можливості, чи достатньої мотивації для того, щоб підвищити рівень свого фізичного розвитку, що сприяє більшому поширенню таких «хвороб суспільства» як нікотинова залежність, алкоголізм, наркоманія – переважно в молодіжному середовищі.
Згадаємо ТЕХНІКУ БЕЗПЕКИ
Розім'ялись, знов підрахуй свій пульс він має не виходити за показники зеленого кольору, якщо рівень червоний зроби вправи на відновлення дихання.
Тепер переходимо до основної частини уроку
МЕТАННЯ МАЛОГО М'ЯЧА
Техніка метання малого м’яча на дальність з розбігу
Легкоатлети метають різні снаряди: спис, диск, молот.
Ознайомлення з цим видом легкоатлетичних вправ варто розпочинати з метання малого м’яча способом «із-за спини через плече».
Стань обличчям до напрямку метання, ліва нога попереду на повній ступні, а права на крок позаду на носку.(Якщо ти метаєш лівою рукою, то навпаки).Руку з м’ячем, зігнуту у лікті, тримай попереду на рівні голови. З цього положення ту ногу, що позаду, опусти на всю ступню і зігни в коліні (носок поверни). Руку з м’ячем відведи назад, тулуб поверни та нахили. Другу руку, без напруження, направ у ціль. Відчуй себе «Натягнутим луком», швидко випрямляйся і повертай тулуб в напрямі метання. Водночас рукою з м’ячем роби хльосткий кидок над плечем уперед і вгору. М’яч спрямовуй під кутом 450. Щоб зберегти рівновагу зроби стрибок вперед з однієї ноги на другу.
Збільшити довжину польоту м’яча допомагає розбіг.
На дальність польоту м’яча впливають:
Ø Початкова швидкість вильоту м’яча.
Ø Кут вильоту.
Ø Висота точки, в якій м’яч залишає руку.
Поради або правила виконання метання малого м’яча на дальність з розбігу:
Ø Рахуючи метаючу руку повз голову, згинай її ліктем вперед;
Ø Слідкуй, щоб перед кидком вага тіла знаходилась на зігнутій правій(лівій )нозі;
Ø Виконуй кидок всім тілом, при цьому не згинайся у попереку, старайся випрямлятися як тільки можливо;
Ø Після кидка зроби крок правою (лівою)ногою вперед, завдяки цьому ти не впадеш.
для закріплення переглянь відео
ЗАВДАННЯ: попрацюйте над перехресним кроком, та виконайте імітаційні рухи метання м'яча.
Далі, БІГ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ
Спринтерський біг має свої особливості:
a) Біг починається з низького старту.
b) Учень - учениця відразу після старту повинні розвивати максимальну швидкість і підтримувати її до фінішу.
Кожен учень при виконанні бігу на короткі дистанції приймає положення низького старту. Він виконується зі стартових колодок, якщо біг виконується на ґрунті то викопуються маленькі ямки.
Кожен учень-учениця встановлює стартові колодки так, щоб він міг прийняти зручне положення для швидкого старту і бігу.
Перша колодка з меншим кутом встановлюється позаду стартової лінії на відстані 2 ступнів або довжини гомілки, а другу, з більшим кутом, - на одну ступню позаду першої. Ширина між колодками дорівнює ширині ступні.
За командою «На старт» стань перед стартовими колодками, присядь і обіприся спочатку однією, а потім другою ногою об колодку. Розставивши руки на ширині плечей, обіприся ними у ґрунт перед стартовою лінією. При цьому плечі мають знаходитися над стартовою лінією.
Спрямуй погляд на бігову доріжку і у цьому положенні чекай на команду «Увага».
За командою «Увага» коліно ноги, що знаходиться позаду , відірви від землі, таз при цьому піднімається на рівні плечей.
За командою «Руш» тіло миттєво випрямляється вперед – вгору, ноги відштовхуються від колодок. Погляд спрямуй вперед на бігову доріжку. Нахил тіла повинен зменшуватись через 6-8 кроків, і тільки потім приймає вертикальне положення. Швидкість бігу на короткі дистанції залежить від частоти роботи рук.
Уміння фінішувати теж має дуже важливе значення. Для збереження максимальної швидкості на останніх метрах дистанції необхідне певне зусилля.
Успіх багато залежить від фінішного кидка. Під час заняття бігом дуже важливо вміти правильно дихати. Ритм дихання – суто індивідуальний. Швидкість бігу впливає на ритм дихання. Вдихати завжди треба через ніс, а видихати через ніс та напіввідкритий рот.
Під час великих навантажень можна дихати і через ніс і через рот.
ЗАВДАННЯ: ОПРАЦЮЙТЕ ТЕХНІКУ НИЗЬКОГО СТАРТУ
На цьому урок закінчено, до наступної зустрічі.
Будьте здорові!
Коментарі
Дописати коментар