Доброго дня!

 Сьогодні опрацьовуємо

- "нижню пряму подачу"

- "прийом м'яча знизу"


Розминка ...






В сучасному волейболі використовуються такі способи прийому м’яча: двома руками знизу, двома руками зверху, однією рукою знизу у падінні. Прийом подачі в сучасному волейболі багато в чому визначає ефективність нападаючих дій команди. Показником якості прийому першого м’яча служить точність першої передачі.

Передачу двома руками знизу найчастіше використовують для приймання силових і планеруючих подач. Вихідне положення — основна або низька стойка. Прямі руки витягують вперед, лікті максимально зближують. Одна рука стиснута в кулак, друга — охоплює його так, щоб його великі пальці були паралельними. Тулуб тримається вертикально, руки працюють лише в плечових суглобах, м'яч приймається на передпліччя.

Для правильного виконання передачі слід своєчасно переміститися якомога ближче до траєкторії польоту м'яча, бажано перпендикулярно до неї. Якщо цього не вдається зробити, в окремих випадках м'яч можна приймати знизу однією рукою.



Кожна гра у волейболі починається з подачі – однієї з основних навичок у даному виді спорту. Ефективна подача – велика зброя. З самого початку навчання варто правильно вивчити техніку, виправити всі помилки, щоб надалі даний технічний елемент виконувався на автоматизмі.

У сучасному волейболі дуже цінуються гравці, які мають сильну і точну подачу, з малою часткою похибки. Не всі розуміють, що вже з першого удару після свистка судді можна заробити очко, щоправда, для цього необхідно виконати подачу так, щоб суперник не зміг її прийняти, або прийняв, а м’яч відлетів за межі поля.

Які бувають види подач у волейболі?

Вдарити м’яч у волейболі можна кількома способами. На сьогоднішній день існують такі поширені види подач:

  • Нижня пряма
  • Верхня пряма
  • Силова
  • Плануюча
Подачи в волейболе: верхняя, нижняя, силовая, техника подач в волейболе

Виконати подачу зможе кожен і для цього не обов’язково бути високим та мускулистим. Все, що потрібно – це практика, до того ж, для тренування подачі не потрібен партнер, просто візьміть м’ячі станьте біля лицьової лінії та починайте вдосконалити свою техніку та майстерність. Навчання починається з найпростішої — нижньої подачі, яку легко виконують навіть діти. Потім потрібно навчитися виконувати верхню подачу, а наступним етапом стане силова, за допомогою якої можна заробляти багато очок.

Отже, розберемося із кожним видом подач окремо.

Нижня пряма подача

Подача знизу є першим типом подачі, що людина вивчає, коли починає грати у волейбол. Виконати таку подачу не складно: у ній не потрібно прикладати багато сили та підкидати високо м’яч, що значно полегшує завдання.

Як виконати нижню пряму подачу? Тренери та вчителі з фізичної культури зазвичай пояснюють виконання даного технічного елемента так – підійдіть до лицьової лінії, правша ставить ліву ногу вперед, права трохи ззаду – м’яч у лівій руці (для шульги навпаки). Потім потрібно підкинути м’яч перед собою, щоб він підлетів вгору приблизно на 20-30 см, а в цей час рука, що б’є (у нашому випадку права) виконує рух вниз назад і зворотним рухом б’єте долонею або кулаком по центру м’яча.

При виконанні нижньої подачі новачкам рекомендується трохи підсісти, щоб не послати м’яч у стелю. Кожному учневі необхідно навчитися розраховувати силу удару, щоб уникнути не перебивання через сітку або напрямок ігрового снаряда далеко за межі поля. Найчастіше, такий вид подачі дозволяє волейболісту-початківцю виконати точну подачу, в те місце, куди цілився. Для влучного пострілу, одразу перед ударом, спрямовуйте носок неробочої ноги на місце наступного адреси м’яча.

Нижню подачу не варто недооцінювати, адже навіть за її допомогою можна забивати голи, спрямовуючи м’яч у зони, не захищені супротивником.

ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО ПОЯСНЕННЯ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу