Гра Петанк (Бочче). Правила та види

Гра Петанк (Бочче). Правила та види



Петанк - гра, яка прийшла до нас із французької Провансу. Її назва походить від французького словосполучення, що перекладається як «ноги разом». У самій назві закладено основне правило гри: при кидку кулі ноги гравця не повинні відриватися від землі і переступати окреслене коло. Ще до придбання популярності у Франції ігри, схожі на петанк, були поширені в Древній Греції, а також в Стародавньому Римі. У наш час петанк особливо популярний на пляжах в літню пору року.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕОПОЯСНЕННЯ

Граємо у петанк вдома - YouTube 

Як грати в петанк

Суть гри полягає в тому, що гравці, розбиті на команди, кидають металеві кулі на спеціальному майданчику, розміри якої 15 м на 4 м. Майданчик може бути піщаним, з гравію, грунту і т.д. Головним завданням гри є заробляння більшої кількості очок, які нараховуються в залежності від того, наскільки металеві кулі петанк впали поряд з так званим кошонету. Це дерев'яна маленька кулька, що виконує роль мішені або орієнтиру. Її діаметр становить 3 см, а діаметр металевих куль 7,5-8 см. Вага металевої кулі близько 600-800 г. На кулях, як правило, вигравірувані вага і назва компанії-виробника. У магазинах можна зустріти набір петанк по 3, 4 кулі, але частіше за все по 6 або 8 куль.

Кількість гравців в команді може бути як одиночним (тет-а-тет), 2 людини (дуплет) або 3 (триплет). Ніяких вікових рамок для гри в петанк немає.



Петанк правила гри

  1. Якщо команда складається з 1-2 гравців, то кожен з них використовує три кулі, якщо ж з 3-х - то дві. Максимально в грі може бути задіяно не більше 12 куль.

  2. Для того щоб визначити, яка команда кидає кулю першою, кидають жереб. Вигравша команда повинна накреслити на майданчику коло діаметром приблизно 30-50 см. Можна використовувати спеціальний шаблон.

  3. Гравець з кола кидає дерев'яний кошонет на відстань не менше 6 м, максимальна дистанція - 10 метрів.

  4. Після цього будь-який з членів першої команди кидає металеву кулю. Завдання: кинути якомога ближче до кошонету. При цьому ноги не повинні виходити за межі кола, а п'яти відриватися від землі.

  5. Після першого кидка суперника гравець другої команди стає в коло і кидає кулю, намагаючись кинути його ближче до кошонету або збити кулю опонента.

  6. Наступний кидок робить та команда, чия куля далі від кошонету.

  7. Після того, як кулі у команд закінчилися, йде підрахунок очок, які зараховуються за кількістю м'ячів, кинутих якомога ближче до кошонету. Гра ведеться до 13 очок.

Бочче і петанк відмінності

Ці два види гри з м'ячем дуже схожі один на одного як правилами, так і місцем проведення. Однак все ж існує ряд відмінностей. У петанку кулі виконані з металу, в бочче вони можуть бути полімерними або з дерева. У петанку майданчик менше за розміром, в бочче вона більше і рівніше. У боче також, на відміну від петанку, присутній елемент естафети.

Пляжний петанк - прекрасна можливість весело і цікаво провести дозвілля під час відпочинку на водоймі, підтримуючи при цьому свою фізичну форму.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу