Доброго дня!

Сьогодні повторюємо стрибки у довжину з розбігу.

РОЗМИНКА

Стрибки в довжину з розбігу

Існує три основних способи стрибків у довжину з розбігу: «зігнувши ноги», «прогнувшись» і «ножиці». У кожному з них присутні чотири взаємопов'язані фази стрибка: розбіг, відштовхування, політ і приземлення.


Стрибок в довжину з розбігу способом «зігнувши ноги»

 

Стрибок в довжину з розбігу складається з чотирьох фаз:

  1. Розбігу.
  2. Відштовхування.
  3. Польоту.
  4. Приземлення.

Розбіг

У хлопців довжина розбігу складає до 45м. (20-24) бігові кроки, у дівчат до 30-35 м.(18-22) кроки. Швидкість під час розбігу набирають поступово від початку до кінця розбігу. Початок розбігу характеризується великим нахилом тулубу,  збільшенням довжини й частоти кроків, із наближенням до бруска нахил тулуба зменшується, темп кроків стабілізується, приріст швидкості зростає  за рахунок довжини кроків. Останній крок розбігу найчастіше коротший за передостанній на 25-45 см.                                                                                                             

Відштовхування

На брусок для відштовхування нога ставиться майже випрямленою активним рухом. На місце відштовхування нога  ставиться з п'ятки, кут між нею і доріжкою 65-75 градусів, нога трохи згинається в коліні і випрямляється в гомілко-ступному суглобі. Під час  підготовки поштовхової  ноги для відштовхування,  махова нога відведена назад. Стрибун  робить енергійний рух маховою ногою вперед угору. У кінці відштовхування стегно махової ноги займає горизонтальне положення, а гомілка рухається вперед, що сприяє збереженню рівноваги. Правильне відштовхування характеризується активною постановкою поштовхової ноги, виведення таза вперед,різнойменна маховій нозі рука рухається убік і трохи назад, а інша вперед-угору, кут відштовхування складає 79-80 градусів.                                                                                                              

Політ

Спосіб «зігнувши ноги» найпростіший. Після відштовхування третину довжини стрибка стрибун  перебуває в положенні  »у кроці», потім піднімає  поштовхові  ногу до рівня махової  і піднімає  коліна зігнутих ніг до грудей, рухаючи руками уперед - вгору.

Приземлення

При приземленні стрибун  випрямляє ноги  якомога  далі виносячи ступні.  Результат стрибка визначається від лінії відштовхування до найближчої точки приземлення. Після приземлення стрибун  повинен вийти зі стрибкової  ями вперед, або вперед - в сторону. Результат стрибка визначається від лінії відштовхування  до найближчої точки приземлення.

 

 





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу