Доброго дня! 



Сьогодні розберемо :

ВЕДЕННЯ М'ЯЧА

ГРА В ЗАХИСТІ


Спочатку виконаємо розминку, після того як порахуємо ЧСС



У сучасному баскетболі ведення та дриблінг є основними принципами пересування по полю. Гравець не може взяти м’яч у руки та пробігти до кільця. Це буде розцінено як порушення. 

А які ще існують нюанси ведення та дриблінгу? Виявляється, що не можна виставляти вперед другу руку і робити разом із м’ячем більше двох кроків. Але так не завжди.

На початку і до середини 20 століття баскетбол був схожий на регбі з підвішеними кільцями. Гравці часто штовхалися, зловживали масою та силою, тягли час. У 1954 році відбулося оновлення правил, і гра стала набагато суворіше відноситься до різних фізичних контактів. Тепер гравцям потрібно було вчитися вести м’яч і не вступати у протистояння із суперником. Баскетбол став красивішим і видовищнішим.

Правила ведення м'яча у баскетболі

Ведення м’яча – це спосіб переміщення баскетболіста по майданчику. Тільки за допомогою цього прийому можливе самостійне пересування гравця. Інакше ведення м’яча може називатися дриблінг. Але це визначення частіше використовується тоді, коли мова заходить про обігравання суперників, їх перегравання в боротьбі віч-на-віч. Зараз добрий дріблінг став невід’ємною частиною будь-якого баскетбольного матчу.

Незважаючи на високі вимоги до гравців з боку тренерів, майже нікому не вдається зробити з м’яча свою сильну сторону. Справа в тому, що баскетбол дуже швидка гра, у якій велика ставка робиться на командну гру. 

Якщо гравець думає, що йому вдасться пройти 5 опонентів, використовуючи дріблінг, то буквально за кілька секунд на нього чекає розчарування. У НБА голи, в яких взяв участь лише один спортсмен, є великою рідкістю.

Дріблінг у баскетболі

Техніка ведення м’яча

Щоб йти з-під пресингу, потрібно навчитися гарній техніці ведення м’яча. 

Існує кілька способів дриблінгу:

  • Одна рука. Найпоширеніший спосіб. Йде карбування м’яча об землю однією рукою, а другою можна контролювати баланс тіла. Це найбільш енергозберігаючий та спокійний спосіб ведення.
  • Дві руки поперемінно. Також техніка, що часто зустрічається. Її варто освоїти всім тим, хто хоче підвищити свій рівень гри професійних гравців. Змінюючи дві руки, можна заплутати супротивника, а також знайти більш вигідний варіант до атаки.
  • Переклади. Це сильні удари об підлогу, які піднімають м’яч до рівня плечей дріблера. Таким чином можна розкачати супротивника і віддати пас у простір, що відкрилися.
  • Кросовер. Суть цього прийому полягає в карбуванні м’яча між ногами. Один удар перед собою, а другий уже за спиною. Це допомагає захистити м’яч від суперника та не дати йому ініціативи у боротьбі.
  • За спиною. Цей спосіб використовується рідко у справжній грі. Найчастіше їм користуються для розминки або піддражнення суперника.
Ведення за спиною у баскетболі

Для всіх цих методів існує приблизно одна техніка. Баскетболісти невипадково вивчають правила дриблінга. Це потрібно для того, щоб краще контролювати м’яч та не отримати травми під час неправильного прийому. 

ПЕРЕГЛЯНЕМО ПРАКТИЧНЕ ВИКОНАННЯ ВЕДЕННЯ М'ЯЧА




ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ 

Гра  в захисті: протидія атакуючим прийомам суперника

Протидія  гравцю без м'яча. Тримаючи гравця без м'яча, треба зміститися у бік м'яча і зробити крок назад, щоб мати можливість допомогти партнеру в триманні гравця з м'ячем і відразу ж повернутися до свого підопічному, як тільки у нього виявиться м'яч.

Положення тіла повинне бути таким, що б захисник не повертаючи голови, міг бачити одночасно і свого підопічного, і гравця з м'ячем. Якщо випустити з уваги м'яч, супротивник зможе передати його прямо над головою захисника. А втратити з уваги підопічного – значить дозволити противнику створити чисельну перевагу під кошиком. Після кидка останньої обов'язком захисника є блокування свого підопічного і ловля м'яча, який відскочив від щита при невдалому кидку.

Домашнє завдання виконати інтерактивну вправу та повторити пересування гравців по майданчику

https://wordwall.net/play/63722/118/315

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу